top of page

Nominace v Silent Book Contest pro Lucii Šťastnou

17. 12. 2020

Nominace v Silent Book Contest pro Lucii Šťastnou

Lucie Štastná, studentka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, se s projektem The Night Hunt dostala mezi dvanáct finalistů prestižní soutěže Silent Book Competition.

Silent Book Contest, tedy doslova „Soutěž němých knih“, je určena dosud nevydaným autorským knihám, které se vyjadřují výhradně ilustracemi. Hlavní myšlenkou soutěže je, že obraz v možnostech vyjádření nikterak nezaostává za psaným slovem, a jeho síla naopak překračuje hranice a jazykové či žánrové bariéry.


Ze všech zaslaných knih vybere porota dvanáct finalistů, kteří se představí výstavou na Veletrhu dětské knihy v Boloni. Vítězný projekt získává finanční odměnu 4000 eur a příslib vydání v nakladatelství Carthusia Edizioni. Letos se uskutečnil už sedmý ročník a je to poprvé, kdy má česká ilustrace své zastoupení ve finále. Protože se boloňský veletrh nekonal, je výstava k vidění alespoň virtuálně.


Lucie Šťastná letos dokončila studium v Ateliéru mediální a didaktické ilustrace FDU Ladislava Sutnara v Plzni pod vedením Renáty Fučíkové. S ní spolupracovala na několika projektech – Dobrých 100 (Pikola, 2018), Hrdinky – příběhy významných českých žen (Universum, 2020) nebo Velvet Effect (Albatros, 2020).


Příběh knihy Night Hunt, tedy Noční lov, vypráví o přátelství, spolupráci a taky trochu o hře na schovávanou. Sledujeme v něm dva neobvyklé společníky na cestě za sháněním potravy na lidském území. Příběh lze „číst“ také jako podobenství o tom, jak si divoká zvířata musejí zvykat na neustále rostoucí lidské osídlení.


bottom of page